Bendrojo vertinimo modelis (CAF) diegimas

Viešasis sektorius šiandien išgyvena ne ką mažesnes transformacijas nei privatus. Biudžetai mažinami, o klientų, gyventojų, organizacijų, valdžios institucijų reikalavimai tik didėja.

BVM viešoms viešojo administravimo organizacijoms

Bendrojo vertinimo modelis (BVM) – kokybės vadybos įrankis, skirtas tobulinti visos Europos viešojo sektoriaus organizacijų veiklą. BVM ašis – paprastas, lengvai taikomas ir nebrangus organizacijos įsivertinimas. Puikių rezultatų organizacijos veiklos organizavimo, piliečių/klientų ir bendrai visuomenės atžvilgiu viešojo sektoriaus organizacija gali pasiekti dėmesį skirdama šiems valdymo sistemos elementams, kaip atvaizduota schemoje:

null

BVM yra puikus būdas viešojo sektoriaus organizacijai daugiau sužinoti apie savo galimybes. Integruoto įsivertinimo dėka Jūs gausite vertinimo rezultatus, todėl galėsite konstruktyviai apsispręsti dėl organizacijos tobulinimo krypčių, padedančių optimizuoti administracinius procesus, didinti sprendimų skaidrumą ir įtraukti darbuotojus į organizacijos tobulinimo procesą.

Jei ateityje nuspręsite organizacijos veiklą tobulinti pasirinkdami detalesnį kokybės valdymo modelį (pvz., Europos kokybės vadybos fondo tobulumo modelį ar ISO 9001), Bendrasis vertinimo modelis – ypač tinkamas pirmasis žingsnis šia linkme.

Daugiau kaip 2000 Europos viešojo sektoriaus organizacijų jau naudojasi BVM ir šis skaičius nuolat auga.

BVM aukštosioms mokykloms

BVM – tai bendra priemonė, tinkanti visų tipų viešojo sektoriaus organizacijoms bet kuriame instituciniame lygmenyje - Europos, nacionaliniame, regioniniame ar vietiniame. Tačiau nuolat atsiranda naujų šio modelio versijų, detalizuojančių ir palengvinančių jo taikymą konkrečiose srityse. Viena iš naujausių versijų – BVM aukštosioms mokykloms (CAF and Education), CAF darbo grupės patvirtintas 2010 m. birželio mėn. Šis standartas puikiai konkretizuoja švietimo sektoriaus organizacijų įsivertinimą pagal klasikinius CAF kriterijus, atsižvelgiant konkrečiai į Europos aukštųjų mokyklų veiklos sąlygas.

Europos universitetų asociacijos (EUA) aukštojo mokslo kokybės užtikrinimo standartas (ESG) (Standards and Guidelines for Quality Assurance in the European Higher Education Area) sukurtas tais pačiais tikslais. Jis akcentuoja dviejų – aukštojo mokslo tiekėjų ir paslaugos vartotojų reikalavimų analizę.

BVM (CAF) diegimo klausimais Jums pagelbės konsultantė Eglė Kuklieriūtė

tel. +370 674 40833, egle@sektorius.lt

null